FortiAnalyzer - analýza sítě, logování síťového provozu

FortiAnalyzer v jednom zařízení současně integruje nástroje pro analýzu sítě, logování síťového provozu a nástroj pro vytváření cílových reportů ze získaných dat. Administrátorům sítě přináší hluboký a ucelený přehled o síťovém provozu. Produkty FortiAnalyzer se nasazují do společností všech velikostí, které vyžadují centralizovanou analýzu bezpečnostních událostí, forenzní výzkum sítě, reportovací nástroj, archivaci dat procházející v síti, karanténu pro nebezpečné a infikované soubory, e-maily, instant messaging a vulnerability management. FortiAnalyzer lze použít pro sběr dat nejenom samotných Fortinet produktů ale i ze zařízení třetích stran. Zařízení a sítě ze kterých se sbírají data, mohou být obecně kdekoliv na světě. Tím FortiAnalyzer bourá geografické omezení a i celosvětovým společnostem může přinést centralizovanou analýzu sítě a přehled o bezpečnostní situaci v síti. FortiAnalyzer minimalizuje úsilí potřebné pro monitorování dodržování firemních politik pro používání počítačového vybavení, zároveň je schopný efektivně a rychle oznamovat administrátorům případy narušení bezpečnosti nebo porušení firemních pravidel.

Analýza sítě a informační management

Když nasadíte FortiAnalyzer do vaší sítě, získáte jednotný pohled na analýzu sítě, bezpečnostní události, archivovaný obsah a informace o možných zranitelnostech vaší sítě. FortiAnalyzer platformy přijímají celou řadu dat včetně datových přenosů, událostí, virů, útoků na síť, filtrování obsahu a e-mailů. Tím tak odstraňují nutnost ručně procházet více protokolovacích souborů z různých systémů nebo ručně analyzovat více rozhraní při potřebě analyzovat síťový provoz nebo vytvářet síťový audit.

Vulnerability management - detekce zranitelnosti systému

V FortiAnalyzer appliance nalezneme nástroj Vulnerability management, který nabízí rozšířené skenování celé sítě a systémů. Využívá k tomu sady dynamických signatur, které detekují zařízení v síti a hledají jejich možná zranitelná místa. Pokud nějaké najdou informují o nich administrátory i s řešením pro jejich odstranění. Celá služba Vulnerability management je automaticky pravidelně aktualizována službou FortiGuard, která zajišťuje aktuálnost bezpečnostních kontrol.

Klíčové vlastnosti a benefity

VlastnostiVýhody
Korelace síťových událostí Umožňuje IT administrátorům rychle identifikovat a efektivněji reagovat na bezpečnostní hrozby v rámci sítě.
Jednodušší grafické reporty Poskytuje široké spektrum reportů o událostech, aktivitách uživatelů a trendů vyskytujících se v síti.
Škálovatelný výkon a kapacita FortiAnalyzer platformy podporují tisíce zařízení FortiGate a FortiClient.
Centralizovaný monitorovací a logovací nástroj pro více typů záznamů FortiAnalyzer je shopný analyzovat informace přímo z datových přenosů, systémových událostí, výskytů virů, útoků, událostí webové filtrace, e-mailů a instant messagingu.
Bezproblémová integrace s ostatními Fortinet produkty Mezi FortiAnalyzer produkty a ostatními Fortinet appliance existuje přímá integrace, která umožňuje maximalizovat výkon a spolupracovat s FortiAnalyzer přímo z FortiGate nebo FortiManager zařízení.

Dokumenty ke stažení

Facebook

Aktuality

24.8.2011

Fortinet získal 5 ocenění Best Channel Product

Časopis Business Solutions ocenil produkty FortiClient, FortiGate-80C, FortiWeb-1000C, FortiAP-220B a FortiMail-3000C více »

12.8.2011

Online support a online chat

Klikněte vpravo dole a napište nám! více »

28.7.2011

FortiClient, FortiClient Connect, FortiClient AntiMalware

Nejnověší verze softwarových klientů ke stažení více »

25.3.2011

FortiToken

Token pro dvoufaktorovou autentizaci více »

Kontakt

Kde nás najdete

Brno, Praha, Pardubice, Plzeň,
Olomouc, Ostrava, Zlín více »

Obchodní oddělení &
Technická podpora

Ing. Pavel Hajn
mobil: +420-602-151241
e-mail: pavel.hajn(zavinac)fortigate.cz