FortiGate - firewall, zabezpečení internetu, VPN

FortiGate appliance jsou primárním Fortinet produktem pro firewall a VPN. Tvoří jádro zabezpečení přístupu do internetu a celé zabezpečovací infrastruktury sítě. FortiGate zařízení řídí speciálně vyvinutý operační systém FortiOS 4. Obrovskou výhodou FortiGate produktů je, že většinu funkcí nalezneme již v základním modelu FortiGate-50B.

FortiGate appliance nabízí několik úrovní zabezpečení pro širokou škálu aplikací a typů obsahu včetně webu, e-mailu, FTP, IM/P2P a NNTP. Mezi hlavní funkce FortiGate zařízení patří:

 • Firewall, VPN (virtuální privátní sítě IPSec a SSL VPN), Traffic Shaping
 • Intrusion Prevention System IPS (detekce průniku do systému)
 • Antivirus, Antispyware, Antimalware
 • Web Filtering (kontrola webového obsahu)
 • Antispam
 • Application Control (např. IM nebo P2P sítě)
 • podpora VoIP (H.323 a SCCP)
 • směrování na 2/3 vrstvě
 • FSAE (aktivní ověřování uživatelů vůči Active Directory)
 • Dual WAN (záloha nebo load balancing primárního připojení do internetu se sekundárním)
 • Data Loss Prevention DLP (prevence proti úniku informací)
 • WAN optimization (optimalizace datových toků a akcelerace výkonu linky)
 • Network Access Control NAC (kontrola koncových stanic)
 • Vulnerability management
 • High Availability HA v režimu active/active nebo active/passive (vysoká dostupnost zajištěná spojením dvou a více FortiGate)
 • Virtual Domain VDOM (rozdělení jednoho fyzického FortiGate do více virtuálních)
 • Wireless Controller

FortiGate v současnosti představuje produkt s nejroszáhlejší sadou bezpečnostních a síťových služeb v rámci jednoho zařízení na dnešním trhu.

Antivirus a Antispyware

Ve FortiGate produktech nalezneme až čtyři kanály, jakými se lze bránit proti malware. První tři jsou tři proxy-based antivirové databáze. Jako čtvrtou možností je použití antivirové ochrany přímo v datových tocích, tím je tak zajištěna nezávislost kontroly na velikosti kontrolovaného souboru. Dále je možné nastavit úroveň kontroly antiviru a tím tak flexibilně řídit požadavky na výkon nebo vyšší zabezpečení.


WAN Optimization (WAN optimalizace)

WAN Optimization (WAN optimalizace) poskytuje akceleraci pro aplikace procházející přes pomalejší konektivity, které jsou zpravidla spoje typu WAN. V kombinaci s multi-threat security, optimalizací datových toků (traffic optimization) a VPN technologiemi poskytuje zabezpečenou a rychlou komunikaci.Application Control (aplikační kontrola)

Application Control (aplikační kontrola) používá dynamický aplikační identifikační modul, který rozpoznává aplikace na základě jejich chování. Ve spojení aplikační kontroly s dalšími bezpečnostními politikami a funkcí traffic shaping mohou administrátoři dosáhnout komplexnější ochrany. Vše lze aplikovat na jednotlivé aplikace nebo skupiny aplikací. K dispozici je i analýza popularity jednotlivých aplikací a logování provozu/využití šířky pásma.


Data Loss Prevention (prevence proti úniku informací)

Data Loss Prevention (DLP) pracuje na základě nalezené shody v podporovaných protokolech. Za pomocí této služby je možné chránit firemní síť proti úniku citlivých informací. Mezi podporované protokoly patří: e-mail (SMTP, IMAP, POP3, SMTPS, IMAPS, POP3S), HTTP(S) (POST, GET), FTP (PUT, GET), NNTP, IM (AIM, ICQ, MSN, Yahoo), session control. DLP technologie dále umožňuje vykonávat auditorské požadavky, které jsou vyžadovány v legislativě.

SSL Inspection (SSL inspekce)

SSL Inspection (SSL inspekce) zajišťuje ochranu před malwarem, která může být maskována zabezpečenými protokoly. SSL inspekce dešifruje SSL komunikaci a na dešifrovanou komunikaci pak mohou být použity všechny bezpečnostní kontroly.Web Filtering (filtrování webu)

Fortinet Web Filtering kategorizuje více než 57 miliónů webových stránek do více než 75 katogorií. Na základě zařazení stránek do jednotlivých kategorií mohou administrátoři jednoduše zablokovat přistupy na všechny stejně tématický laděné weby. Je také možné přidělovat časové kvóty jednotlivým uživatelům pro přístup na jednotlivé skupiny webových stránek.


Vyberte si z modelů Fortigate produktů

Dokumenty ke stažení

Facebook

Aktuality

24.8.2011

Fortinet získal 5 ocenění Best Channel Product

Časopis Business Solutions ocenil produkty FortiClient, FortiGate-80C, FortiWeb-1000C, FortiAP-220B a FortiMail-3000C více »

12.8.2011

Online support a online chat

Klikněte vpravo dole a napište nám! více »

28.7.2011

FortiClient, FortiClient Connect, FortiClient AntiMalware

Nejnověší verze softwarových klientů ke stažení více »

25.3.2011

FortiToken

Token pro dvoufaktorovou autentizaci více »

Kontakt

Kde nás najdete

Brno, Praha, Pardubice, Plzeň,
Olomouc, Ostrava, Zlín více »

Obchodní oddělení &
Technická podpora

Ing. Pavel Hajn
mobil: +420-602-151241
e-mail: pavel.hajn(zavinac)fortigate.cz