Fortinet - představení společnosti

Společnost Fortinet byla založena v roce 2000 bývalým prezidentem a výkonným ředitelem NetScreen Kenem Xienem. V celosvětovém měřítku představuje společnost Fortinet předního výrobce zařízení pro zabezpečení sítě a je jedničkou na trhu v oblasti Unified Threat Management (UTM). Do současné doby Fortinet dodal více než 600 000 zařízení a má více než 100 000 zákazníků po celém světě. S pobočkami po celém světě zajišťuje společnost Fortinet kvalitní a rychlou podporu svým zákazníkům.

Klíčové výhody Fortinet zařízení

Fortinet produkty představují vysoce výkonné UTM řešení, která jsou založena na vlastních technologiích jak hardwarových (akcelerující FortiASIC čipy) tak i softwarových (operační systém FortiOS). Fortinet appliance v sobě integrují množství bezpečnostních služeb, které jinak často bývají roztroušené do více zařízení a jejich správa je tak složitější a finančně nákladnější, tím také Fortinet produkty zjednoduššují celou síťovou infrastrukturu a jsou schopné nabídnout administrátorům pohodlnou centralizovanou správu. Fortinet zařízení se dále vyznačují snadným nasazením, vysokou kompatibilitou s produlty třetích stran. Proto je bezproblémové instalovat jakoukoliv Fortinet appliance do jakékoliv již existující siťové infrastruktury. O aktuálnost Fortinet bezpečnostních funkcí se stará tým odborníků z FortiGuard Global Threat Research Team, který svižně reaguje na nově vznikající hrozby. Samotné updaty bezpečnostních funkcí na Fortinet produktech se odehrává automaticky nebo je podporována i metoda PUSH, kdy se aktualizace dostanou do zařízení i mimo stanovenou dobu.

Fortinet produkty jsou jedinečné i díky své licenční politice, kdy se všechny Fortinet zařízení licencují pouze na HW jednotku nikoliv na počet uživatelů. O proti jiným výrobcům dále Fortinet zdarma poskytuje i ochranu pracovních stanic (antivir, antispam, firewall) a VPN clienta.

Stěžejní Fortinet produkty

  • FortiGate - hardwarový firewall (propustnost až 480Gbps), antivir, antispam, VPN, WAN optimalizace, aplikační kontrola, IPS, DLP
  • FortiMail - antispam, poštovní server, karanténa podezřelých e-mailů, kontroluje až 1,1 milionu zpráv za 1 hodinu
  • FortiAnalyzer - centrální analýza sítě, centrální monitorování síťového provzu, úložiště logů a vytváření reportů, až 5000 logů/sec
  • FortiClient - all-in-one zabezpečení koncových stanic, antivir, antispam, firewall, VPN client, IPS, WAN optimalizace
  • FortiManager - centrální management Fortinet produktů, spravuje až 4000 prvků v jednom zařízení

Cerifikace Fortinet zařízení

Jako jediný výrobce bezpečnostních zařízení má Fortinet certifikaci v 9-ti ICSA kategoriích (např. firewall, antivirus, antispam, IPSec VPN, IPS, web aplication firewall). Dále si drží statut certifikace administrativy USA (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4 ), certifikace Virus Bulletin, NSS Labs, ISO 9001. V České republice byl například produkt FortiGate-60B vyhlášen jako IT produkt roku 2008. Aktuální přehled certifikací naleznete zde.

Facebook

Aktuality

24.8.2011

Fortinet získal 5 ocenění Best Channel Product

Časopis Business Solutions ocenil produkty FortiClient, FortiGate-80C, FortiWeb-1000C, FortiAP-220B a FortiMail-3000C více »

12.8.2011

Online support a online chat

Klikněte vpravo dole a napište nám! více »

28.7.2011

FortiClient, FortiClient Connect, FortiClient AntiMalware

Nejnověší verze softwarových klientů ke stažení více »

25.3.2011

FortiToken

Token pro dvoufaktorovou autentizaci více »

Kontakt

Kde nás najdete

Brno, Praha, Pardubice, Plzeň,
Olomouc, Ostrava, Zlín více »

Obchodní oddělení &
Technická podpora

Ing. Pavel Hajn
mobil: +420-602-151241
e-mail: pavel.hajn(zavinac)fortigate.cz